Schody modułowe to nowoczesne produkty dla wymagających klientów, którzy lubią samodzielnie wykonywać większość prac w domu i w ogrodzie. Nieprawdą jest, że schody modułowe powstały wyłącznie z myślą o zastosowaniach wewnętrznych. Część produktów doskonale sprawdza się jako schody zewnętrzne modułowe, które, jak zapewnia producent, wyróżniają się niebanalnym designem, trwałością i łatwością montażu.

Czym są schody modułowe?

Schody modułowe to propozycja dla tych, którzy rezygnują z wykonania schodów żelbetonowych, a jednocześnie nie chcą długo oczekiwać na wykonanie schodów drewnianych czy stalowych, opracowanych na podstawie indywidualnego projektu. Wolą kupić polecany przez wielu i dostępny niemal od ręki produkt pochodzący z produkcji seryjnej. Producent schodów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje schody do samodzielnego montażu (ci, którzy potrzebują, oczywiście mogą taki montaż zamówić) i to dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Schody zewnętrzne modułowe składają się z szeregu elementów, które należy ze sobą połączyć zgodnie z dołączoną instrukcją. W skład zestawu wchodzi konstrukcja, stopnie, balustrada i pasujące elementy montażowe. Stalowa konstrukcja jest trwała, odporna na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, co w przypadku produktów przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, ma ogromne znaczenie. Jeśli produkt nie byłby odporny na działanie deszczu, mrozu czy ostrego słońca, bardzo szybko uległby procesowi korozji. Takie schody mogłyby stracić stabilność, co grozi bolesnym upadkiem z wysokości.

Schody zewnętrzne modułowe – szybki i łatwy montaż

Jedną z największych zalet schodów modułowych jest szybkość, co należy rozumieć dwojako, po pierwsze, jako szybkość, z jaką produkt trafia do klienta, po drugie, jako szybkość montażu. Schody modułowe zewnętrzne są stosunkowo lekkie, a dzięki temu, że elementy montuje się krok po kroku (zamiast od razu dźwigać całą konstrukcję), ze złożeniem całości poradzą sobie nawet ci, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia w tej materii i nie dysponują zbyt dużą siłą fizyczną.

Prosta budowa modułowa sprawia, że klient może dobrać ilość stopni odpowiednią dla jego budynku. To pozwala na idealne dopasowanie produktu do aktualnych potrzeb i uniknięcie przykrych niespodzianek w czasie montażu. Dopasowane schody nierzadko udaje się złożyć w ciągu zaledwie kilku godzin i to bez pomocy wykwalifikowanych inżynierów.

Wielowariantowość schodów modułowych zewnętrznych

Schody modułowe zewnętrzne od znanego i cenionego producenta to produkt dający wiele możliwości aranżacyjnych. Wszystko dzięki wielowariantowości produktu. Kupując schody modułowe, klient ma możliwość wybrania koloru konstrukcji, ilości i kształtu stopni czy rodzaju balustrady. Chociaż kupuje gotowy produkt, może dopasować go do własnych upodobań, bryły budynku, koloru elewacji czy wyglądu balustrad balkonowych. Wszystko to sprawia, że zainteresowanie schodami modułowymi cały czas rośnie.